Испанецът Маверик Винялес (Aprilia Racing) спечели спринтовото състезание за Гран при

...

Маверик Винялес триумфира в спринтовото състезание за Гран при на Португалия в Moto GP

Испанецът Маверик Винялес (Aprilia Racing) завоюва спринтовото съревнование за Гран при на Португалия в клас MotoGP, втори кръг от международния шампионат по мотоциклетизъм на писта. Победата бе първа в спринтовите надпревари в кариерата на 29-годишния Винялес.

Испанският водач финишира за 19:49.636 минути. Той изпревари Марк Маркес (Испания, Gresini Racing-Ducati), приключил на 1.039 секунди от Винялес и Хорхе Мартин (Испания, Pramac Racing-Ducati), с закъснение от 1.122 секунди. Мартин ликува в спринта при започване на март по време на първия кръг за сезона в Катар.

Марк Маркес започва осми през днешния ден, само че се пребори за първи подиум за сезона, изпреварвайки Хорхе Мартин в последната обиколка.

Шампионът от последните две години Франческо Баная, който стартира с победа и новия сезон в клас MotoGP в Катар преди две седмици, финишира четвърти в спринта в Португалия.